Względne

Przeciwskazania, które nie wykluczają wykonania zabiegu, jednak muszą być bezwzględnie wyleczone na czas trwania zabiegu

Skóra pigmentowana musi być zupełnie zdrowa

  • Trądzik pospolity – jest chorobą wieloczynnikową układu włosowo- łojowego, którego przyczyna i mechanizm rozwoju nie do końca są wyjaśnione. W zależności od zmian skórnych występują różne formy trądziku. Gdy pojawiają się tylko zaskórniki , mówimy o niezapalnej formie trądziku. Z kolei trądzik zapalny obejmuje obecność grudek , krost i guzków , przy takiej formie trądziku pospolitego szczególnie umiejscowionego w okolicach czoła  i bezpośrednio powyżej brwi, nie możemy wykonać zabiegu.
  • Wirus opryszczki– charakteryzuje się zaczerwienieniem skóry lub błony śluzowej na której występują pęcherzyki. Po zakażeniu wirus pozostaje w ciele przez całe życie. Po 3 do 10 dniach inkubacji na skórze pojawiają się małe wypełnione płynem pęcherzyki pozostawiając rany później zmieniające się w strupy które odpadną po kilku dniach. Zmiany te zwykle pojawiają się w obszarach w których skóra przechodzi w błonę śluzową: usta nozdrza i okolice oczu. Wybuch  infekcji może być poprzedzone ogólnym zmęczeniem, pieczeniem i mrowieniem w miejscu w którym występują zmiany skórne. Kiedy klientka ma aktywną opryszczka na twarzy nie wykonujemy zabiegów dopóki zmiany skórne nie ustąpią.
  • Brodawki płaskie na czole i brwi – biorąc pod uwagę tendencje brodawek do występowania w miejscu urazu, nie wolno wykonać zabiegu, jeżeli znajdują się one w bezpośrednim  sąsiedztwie brwi, aby uniknąć ich rozprzestrzeniania się na inne obszary.
  • Infekcje grzybicze, bakteryjne oraz wirusowe
  • Liszaj pospolity (liszajec) – ostre, ropne zakażenie skóry. Patogeny liszaju to paciorkowce i gronkowce. Nie wykonujemy zabiegu dopóki objawy nie zostaną wyleczone.
  • Zapalenie mieszków włosowych – objawia się w postaci krost, które są otoczone małym czerwonym kółkiem w środku wzrostu włosa. Jeśli infekcja wnika głębiej w mieszki włosowe ,spowoduje to owrzodzenie lub ropień. Nie wykonujemy zabiegu dopóki zmiany nie ustąpią.
  • Utrata włosów (Alopecia)- niezapalne, wypadanie włosów w postaci owalnych plam tzw. łysienie plackowate. Łysienie całkowite może prowadzić do całkowitej utraty włosów na głowie, brwiach oraz rzęsach. Przyczyna tej choroby nie jest znana ale często wiąże się z innymi chorobami autoimmunologicznymi, jak bielactwo, choroba tarczycy. Uszkodzone mieszki włosowe mogą się regenerować i odrastać. Nie ma zmian zapalnych ani blizny na skórze głowy zamiast tego powstają łyse plamy z wyraźnym granicami. Miejsca te mogą być pojedyncze o wielkości do kilku centymetrów. Należy pamiętać iż u osób dotkniętych tą chorobą występuje bardzo cienka skóra brwi i podczas zabiegu micopigmentacji może dojść do nadmiernego krwawienia.
  • Nadczynność, niedoczynność tarczycy, hashimoto– barwnik krócej utrzymuje się na skórze, makijaż może blaknąć szybciej i być mniej widoczny.
  • Pieprzyki  – przy wykonywaniu zabiegu microblading jeśli pieprzyk lub znamię występuje w obszarze brwi musimy je ominąć na ok. 2-3 milimetry.
  • Włókniaki – tak samo jak pieprzyki, nie ma przeciwskazań ale trzeba je ominąć.
  • Znamiona w okolicach brwi – musimy posiadać zgoda od dermatologa i również musimy je omijać.
  • Czyraki, pryszcze w stanie zapalnym, zaskórniaki w okolicach brwi muszą zostać zupełnie wyleczone.
  • Sińce, oparzenia słoneczne, otarcia i zadrapania.
  • Jęczmień na oku.
  • Podczas cyklu miesiączkowego unika się zabiegu ze względu na zwiększoną wrażliwość na ból oraz zwiększone krwawienie które może wystąpić podczas wykonywania zabiegu. Jeżeli zabieg zostanie wykonana na początku cyklu miesiączkowego nie wpłynie to na efekt końcowy zabiegów. 
  • Trądzik różowaty jest chorobą zapalną występującą twarzach w dorosłym wieku od 30 do 50 lat. Występuje u około 10% ogółu populacji jest bardziej typowe dla kobiet i typów skóry jasnej. Osoby dotknięte tym schorzeniem odczuwają zaczerwienienie twarzy, które pogorsza się z powodu rozszerzenia naczyń krwionośnych. Jest to spowodowane często różnymi czynnikami: gorącym, wychodzeniem z zimnego do ciepłego pokoju, staniem w  pobliżu piekarnika podczas gotowania, reakcją emocjonalną, podekscytowaniem i spożywaniem pewnych napojów ,jedzeniem określonych produktom. Jeżeli trądzik różowaty występuje na twarzy można wykonać zabieg pod warunkiem że użyjemy środków do skóry wrażliwej. W przypadku obecności grudek i krostek w okolicy brwi nie wykonujemy zabiegów dopóki zmiany nie ustąpią.
  • Kępki żółte  – to podskórne złogi cholesterolu, bardzo często spowodowane są przez hiperlipidemię czyli stan podwyższonego stężenia tłuszczu we krwi. Zmiany te bardzo często współistnieją z cukrzycą dlatego zanim wykonamy zbieg niezbędna jest konsultacja lekarza prowadzącego.