Wszystko co powinnaś wiedzieć

 

1

Pierwszym bardzo ważnym punktem jest to, że kształt brwi PhiBrows jest stworzony według „Złotej Proporcji” (Golden Ratio- inaczej złoty podział, boski podział). Istotą tej zasady jest podział odcinka na dwie części tak, aby jego dłuższa część była średnią geometryczną długości krótszej części i całego odcinka. Po przeliczeniu dowiadujemy się że złota liczba wynosi w przybliżeniu 1,618. Liczba ma to do siebie, że jeżeli podniesiemy ją do kwadratu dostaniemy dokładnie liczbę o jeden większą. „Złoty podział” wykorzystuje się często w estetycznych, proporcjonalnych kompozycjach architektonicznych, malarskich, fotograficznych itp. Znany był już w starożytności i przypisywano mu wyjątkowe walory estetyczne. Stosowano go np. w planach budowli na Akropolu. Co najmniej od XX wielu artystów i architektów tworzyło swoje dzieła z zachowaniem złotego podziału – szczególnie w formie złotego prostokąta, w którym stosunek dłuższego boku do krótszego jest równy złotej proporcji – zgodnie z poglądem takie proporcje wyglądają estetycznie. I dokładnie do tego odnosi się kształt brwi PhiBrows by wyglądały one proporcjonalnie, estetycznie i prawidłowo. Dlatego malując kształt brwi, my Artyści odnosimy się do bardzo ważnych zasad i kryteriów i nimi się kierujemy. Bardzo często zdarza się tak że klienci żądają kształtu do którego są zwyczajnie przyzwyczajeni lub przynoszą zdjęcie celebryty, by zrobić im takie same brwi. Niestety nie możemy tego zrobić. Zabieg mikropigmentacji brwi to nie wizyta u fryzjera czy manicure –pedicure, gdzie klienci mogą wybrać kolor i długość włosów, kolor paznokci, makijaż czy rzęsy. W microbladingu klientka nie ma takiego wyboru. Oczywiście zawsze staramy się uwzględnić życzenia i upodobania klientki jednak trzymamy się zasad Złotej Proporcji. Kolor brwi natomiast jest narzucony przez naturalny kolor włosków na brwi.  

Kreski_2
Kreski
previous arrow
next arrow

2

Klientka nie może oczekiwać, że brwi będą takie same jak ma jej przyjaciółka, mama czy siostra, chociaż są wykonywane przez tego samego artystę, tą samą metodą a nawet tym samym barwnikiem. Efekty końcowe microbladingu zależą od wielu czynników. Do najważniejszych z nich należą rodzaj skóry i styl życia klientów. Najlepsze efekty uzyskujemy na zadbanych, suchych lub normalnych cerach. Jeżeli chodzi o cerę tłustą można wykonać zabieg ale trzeba liczyć się z tym że potrzebna może być dodatkowa korekta, by uzyskać zadowalający efekt. Włoski na skórze tłustej i porowatej nigdy nie będą tak cieniutkie i delikatne ja na skórze suchej  czy normalnej. Mogą być grubsze a efekt finalny może szybciej blaknąć. Dla klientek z bardzo przetłuszczającą się lub porowatą  skórą rekomendowany jest zabieg brwi pudrowych bądź ombre, ponieważ będą się goić naturalnie i będą utrzymywać się znacznie dłużej niż  microblading.  Efekt końcowy  zależy również  od stylu życia klientki: osoby często wyjeżdżająca w kraje gdzie brwi są ciągle narażone na działanie promieni słonecznych, osoby zawodowo uprawiająca sport, czy często wykonujące  złuszczające zabiegi na twarz  muszą liczyć się z tym ze ich brwi będą szybciej potrzebowały dopigmentowania

3

Efekty zabiegu microbladingu  mogą utrzymywać się od jednego roku do trzech lat. Jednak jest wiele czynników które odgrywają znaczącą rolę w końcowym efekcie i w trwałości zabiegu, na które my jako Artyści nie mamy wpływu. Pierwszy to proces oczyszczania i gojenia się rany. Należy bezwzględnie przestrzegać właściwej rutyny zalecanej przez specjalistę, który wykonał zabieg. Nie można oczekiwać dobrych i trwałych rezultatów jeżeli działania pielęgnacyjne po zabiegu nie będą wykonane z należytą starannością i dokładnością (zobacz: Pielęgnacja po zabiegu). Kolejnym aspektem który również wpływa na ostateczny efekt zabiegu to jak już wspomniane było wcześniej rodzaj skóry oraz styl życia klientów. Nadmierne pocenie się, ekspozycja na słońce, częste korzystanie z chemicznych peelingów to wszystko ma wpływ na trwałość efektów.

4

Mikroblading można wykonywać na istniejący już makijaż permanentny, musi być on jednak znacznie wyblakły, aby nowy elekt włosków był widoczny i wyglądał naturalnie. Jeżeli praca była wykonywana głęboko, a tak się zdarza w większość stałego makijażu permanentnego, na skórze mogą pozostać mniejsze lub większe blizny. Microblading na tego typu klientach jest o wiele trudniejszy ze względu na uszkodzenia skóry. Drugą bardzo istotną kwestią jest kształt brwi starego makijażu permanentnego. Jeśli nie jest on narysowany zgodnie ze złotą proporcją trzeba go bezwzględnie usunąć.

 

 

5

Depilacja woskiem, regulacja brwi może być zrobiona na 7 dni przed zabiegiem, jednak zdecydowanie lepiej jest tego nie robić i pozwolić Artyście nadać odpowiedni kształt brwi. Jeżeli chodzi o hennę oraz kolor naturalnych włosków zaleca się by nie wykonywać henny przed zabiegiem microbladingu. W microbladingu chodzi o to, by domalowane włoski na skórze miały bardzo zbliżony kolor do naturalnych włosków. Kolor barwnika jest dobierany między innymi do koloru naturalnych włosków brwi (jak również  koloru skóry czy włosów na głowie). Jeżeli naturalne włoski będą z natury jasne a zostaną ufarbowane na ciemno przed zabiegiem, kolor barwnika może zostać źle dobrany lub być za ciemny. Spowoduje to iż na skórze namalowane zostaną ciemne włoski, a jeżeli henna z naturalnych włosków zejdzie, będą one nieproporcjonalnie jasne w stosunku do włosków domalowanych. W niektórych przypadkach, jeżeli klientka bardzo chce mieć dużo ciemniejsze brwi niż swoje naturalne i jest przyzwyczajona do robienia henny, można zastosować barwnik w kolorze zafarbowanych włosków, jednak należy wtedy pamiętać, że będzie musiała robić już hennę zawsze (tzn. przez cały czas , dopóki microblading będzie utrzymywał się na skórze), by wyglądało to spójnie i naturalnie. Należy sobie zdawać jednak sprawę z tego, że proces gojenia po zabiegu microbladingu  jest długotrwały: ok 4-5 tygodni w zależności od skóry. Po tym czasie należy zrobić dopigmentowanie, (które jest konieczne do uzyskania końcowego efektu). Po dopigmentowaniu proces gojenia trwa tyle samo: ok 4-5 tyg. W tym czasie, czyli w okresie ok. 8-10 tygodni nie można zrobić henny. Jest to zabronione, gdyż mogłoby to negatywnie wpłynąć na efekty zabiegu microbladingu. Po tym okresie (ok. 8- 10 tyg.) od zrobienia zabiegu brwi są już wygojone i można wykonać na nie hennę i regulacje, można traktować je tak jak naturalne. Podsumowując tą istotną kwestie, klienta musi sobie zdawać sprawę że zabieg microbladingu nie spowoduje zmiany koloru jej naturalnych włosków na brwiach, zabieg ten powoduje jedynie zagęszczenie naturalnych  włosków, lub jak w przypadku klientów którzy utracili swoje włoski, całkowitą rekonstrukcje brwi.

6

Procedura microbladingu obejmuje dwa etapy i jest to bardzo ważna informacja, którą trzeba zapamiętać. Była już o tym mowa przy okazji tematu henny, jednak tutaj chciałabym rozwinąć tą kwestie, ponieważ jest ona szczególnie ważna i klientki decydujące się na zabieg microbladingu muszą wziąć ją pod uwagę. Jak już wspomiałam zabieg microbladingu składa się z pierwszej wizyty oraz dopigmentowania (korekty), dopiero wtedy uzyskamy najlepsze wyniki zabiegu. Korektę robimy od czterech do sześciu tygodni po zabiegu i jest ona niezbędna. Jeżeli  uważasz, że nie będziesz w stanie tego zrobić po sześciu tygodniach, bo będziesz np. w podróży lub na wakacjach, nie umawiaj się na spotkanie, ponieważ korekta jest zabiegiem koniecznym do uzyskania stuprocentowych rezultatów. Procedura microbladingu może potrwać kilka godzin. Nie rezerwuj zabiegu jeżeli się spieszysz i masz zaplanowane coś ważnego zaraz po zabiegu. Microblading to nie wizyta u fryzjera, nie idziemy po zabiegu na imprezę, rower czy ćwiczenia. Nie wykonujemy zabiegu przed ważnymi uroczystościami jak ślub czy wesele. Musimy przywiązać odpowiednią uwagę na pielęgnacje po zabiegu, gdyż jest ona niezmiernie ważna w całym procesie i ma zasadniczy wpływ na efekt końcowy zabiegu. Więcej o tym temacie w zakładce Pielęgnacja po zabiegu.

7

Często zadawane pytanie brzmi czy microblading może pozostawiać blizny. Odpowiedz brzmi: tak – nieprawidłowo zrobiony microblading, tak samo jak tradycyjny makijaż permanentny, może pozostawiać blizny jeśli wykonany jest w nieodpowiedni sposób.

Jeśli microblading wykonany jest poprawnie technicznie, nie ma prawa pozostawiać blizn!

 

8

Procedura microbladingu trwa ok 3 h – tak, wiele osób zdziwionych jest ze jest to tak czasochłonny zabieg. Sama pigmentacja zajmuje ok 1 – 1.5 h, jednak cała wizyta jest nieco dłuższa. Jest wiele linergistek, które promują usługi pigmentacji wykonywane w 1 h bądź 45 min, jest to osobista sprawa. Ja podchodzę do każdego zabiegu indywidualnie, najpierw przeprowadzam wywiad z klientką odnośnie przeciwskazań do zabiegu, oraz jej upodobań i życzeń odnośnie kształtu oraz wygląd brwi. Robię zdjęcie przed pigmentacją , następnie wykonuję rysunek wstępny, zgodny ze wszystkimi zasadami „złotej  proporcji’, proszę klientkę o akceptację, ewentualnie nanoszę kolejne poprawki. Kolejne kroki to wykonanie zdjęć zaakceptowanego rysunku, proces pigmentacji, zdjęcie po zabiegu, omówienie pielęgnacji pozabiegowej oraz procesu gojenia. Dla mnie jako certyfikowanego Artysty PhiBrows są to wszystko niezwykle istotne kwestie i nie wyobrażam sobie by mogło być inaczej.

9

Wszystkie narzędzia oraz akcesoria używane do zabiegu są sterylne lub jednorazowe, najnowocześniejsze, wysokiej klasy, wyprodukowane w Austrii w fabryce PhiBrows.