Czego nie stosować przed zabiegiem

Używki

Jedną z istotniejszych rzeczy którą trzeba wiedzieć przed zrobieniem zabiegu microbladingu, jest to iż pod żadnym pozorem nie można na dzień przed zabiegiem spożywać alkoholu, napoi energetycznych oraz pić dużej ilości kawy. Alkohol jest rozcieńczalnikiem krwi, jeżeli klientka piła alkohol przed przejściem na umówioną wizytę lub w poprzednią noc spowoduje to większe niż jest dozwolone krwawienie przy zabiegu, a co za tym idzie może wpłynąć to na negatywne wyniki zabiegu. Dlatego klienci pod żadnym pozorem nie powinni pić alkoholu oraz napoi energetycznych 24 h przed zabiegiem oraz w porannej kawy w dniu zabiegu.

        

Zabiegi

Zabieg nie może być wykonany na świeżo opalonej skórze. Nie wykonujemy zabiegu bezpośrednio po urlopie, kiedy skóra jest opalona i przesuszona. Należy odczekać 1 miesiąc aż skóra się zregeneruje.

Botox i inne wypełniacze na okolice czoła, skroni i oczu można zastosować na 4 tygodnie przed zabiegiem

Peelingi chemiczne i zabiegi laserowe, dermodrazja lub inne inwazyjne zabiegi na twarz mogą być wykonane na 2 miesiące przed zabiegiem microbladingu. Skóra nie może być podrażniona. Najlepsze efekty uzyskuje się na skórze zadbanej, dobrze nawilżonej bez podrażnień. W przypadku skóry suchej , na kilka dni przed zabiegiem można wykonać delikatny peeling twarzy.

Depilacja woskiem, regulacja brwi może być zrobiona na 7 dni przed zabiegiem. Dowiedź się więcej

Leki

Leki rozrzedzające krew takie jak aspiryna, niacyna, witamina B3 (PP), witamina E, ibuprofen, olej rybny (omega-3) należy odstawić 48h przed zabiegiem.

Leki retinoidowe – pochodne witaminy A , stosowane głównie w leczeniu schorzeń dermatologicznych, przede wszystkim trądziku – odstawić na 7 dni przed zabiegiem.

 Stosowanie IZOTRETYNOINY (ROACCUTANE) – lek stosowany przy leczeniu trądziku. Należy do retynoidów, może być uważany za pochodną witaminy A – można wykonać zabieg dopiero po 6 miesiącach po zakończeniu leczenia.