Pielęgnacja po zabiegu oraz proces gojenia

Pamiętaj! 50% powodzenia zabiegu microbladingu (efektu końcowego) zależy od Ciebie tzn. od właściwej pielęgnacji 1 tydzień po zabiegu.

Należy przestrzegać kolejnych czynności:

Pierwszy dzień

Po 30 min od wykonania zabiegu przemyj brwi wacikiem zmoczonym w przegotowanej, chłodnej  wodzie aby wspomóc przepływ limfy oraz usunąć resztki uprzednio nałożonego kremu. Następnie nałóż bardzo cienką warstwę kremu zgodnie ze wskazówkami.
Kroki te należy powtarzać co 1 h, minimum trzy do pięciu razy w ciągu dnia. Jeśli zabieg odbył się późnym wieczorem i nie ma możliwości powtórzenia procedury od trzech do pięciu razy, przykryj brwi plastikowa folią w miejscu gdzie wcześniej nałożony był krem aby zabezpieczyć je przed wysychaniem oraz starciem barwnika w nocy

Drugi dzień

Przemywamy wacikiem zamoczonym w ciepłej, przegotowanej wodzie rano (i smarujemy kremem )oraz wieczorem (i również smarujemy kremem). W przypadku bardzo tłustej skóry przemywamy i smarujemy tylko raz dziennie. Tak postępujemy przez następne siedem dni, dopóki nie odpadnie strupek.

 

Pierwsze 7 dni

Po kilku dniach pojawi się strupek. Nie wolno go drapać, pomimo lekkiego swędzenia ani podważać, ponieważ razem ze strupkiem odpadnie również barwnik! Strupek powinien odpaść samoczynnie po około 6-7 dni.
W ciągu pierwszych 7 dni po zabiegu należy obchodzić się z brwiami bardzo delikatnie, należy pamiętać że jest rana, która musi się wygoić. Nie wolno w żadnym wypadku dotykać brwi tuż po zrobieniu, dłońmi by nie wdała się jakakolwiek infekcja.  Zaleca się zmianą pościeli na świeżą oraz spanie w pozycji na w znak.

Proces gojenia: decydując się na makijaż permanentny, nie ważne jaką metodą musisz wiedzieć, że Twoje brwi zaraz po zabiegu musza przejść przez proces gojenia. Będzie to czas ok tygodnia po zabiegu gdzie pojawią się strupki następnie brwi będą się łuszczyć, będą nierówne. W tym czasie nie wolno nakładać na brwi żadnego makijażu by zatuszować niedoskonałości!!! Musisz być tego świadoma. Nie nakładamy makijażu na brwi i czoło przez okres 10-14 dni po zabiegu. Musisz też wiedzieć ze każda skóra jest inna, każda reaguje inaczej u jednej będą to niewielkie prawie niewidoczne strupki i proces gojenia będzie przechodził bardzo łagodnie a u drugiej wcale nie musi tak być. Bardzo istotna kwestia w procesie gojenia microbladingu, jest to iż ok. 10-tego dnia po zabiegu nie widać pigmentu, jest on bardzo jasny, po kilku dniach pigment stabilizuje się w skórze i brwi robią się ciemniejsze. Jednak po pierwszym zabiegu mogą być nierówne , dlatego tak istotne jest by wykonać drugą część zabiegu tzw. korektę, jest ona niezbędna do uzyskania zadowalającego efektu

Czego należy unikać:
W ciągu pierwszych siedmiu dni po zabiegu nie należy stosować na okolice brwi kremów (z wyjątkiem kremu do pielęgnacji po zabiegu) ani kosmetyków do makijażu podkładów, pudrów, lakierów do włosów. Zrezygnuj z wysiłku fizycznego powodującego pocenie się ,sauny, masażu twarzy oraz zabiegów parowych np. inhalacji. Brwi nie należy moczyć, oprócz codziennej pielęgnacji w postaci przemywania zwilżonymi wacikami.

 

Pierwsze 30 dni

Unikaj opalania się.
Nie korzystaj Solarium, terapii światłem, nie stosuj peelingów chemicznych, mikrodermobrazji, ani kremów o właściwościach regenerujących. Nigdy nie należy stosować terapii laserowych w miejscu po zabiegu (fraxel ,laser, IPL), ponieważ mogą one uszkodzić pigment oraz spowodować poparzenia.
Stosowanie antybiotyków oraz terapia hormonalna mogą prowadzić do szybszego blednięcia  barwnika. Zawsze stosuj kremy z filtrem przeciwsłonecznym na brwi (wygojone po dopełnieniu).

 

Co należy wiedzieć:

Zabieg microbladingu składa się z dwóch czasami nawet trzech spotkań: pierwsza pigmentacja oraz dopigmentowanie, które jest niezbędne do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Przy metodzie microblandingu pigment wchłania się około 30 dni. Często zdarza się tak, że po upływie 8 do 10 dni nie widać pigmentu pojawia się on pomiędzy czternastym a dwudziestym ósmym dniem. Należy uzbroić się w cierpliwość i mieć świadomość że metoda microbladingu jest to proces składający się z kilku etapów które trzeba przejść aby cieszyć się pięknymi brwiami przez następne kilkanaście miesięcy.

Zabieg utrzymuje się na skórze od sześciu miesięcy do trzech lat. Zazwyczaj po 1 roku powinno się zrobić korektę.

Należy pamiętać że zabieg microbladingu to nie zabieg którego efekty utrzymują się całe życie lub kilka lat. Brwi wykonane tradycyjnymi metodami makijażu permanentnego utrzymują  się na skórze kilka lub kilkanaście lat, jednak po kilku latach stają się one niebieskie zielone lub fioletowe. W przypadku microbladingu to my same po roku decydujemy co chcemy zrobić.