BRWI PUDROWE / OMBRE

PhiPowder Brows to technika cieniowania brwi wykonywana maszyną i pigmentami do makijażu permanentnego. Możemy tą techniką również osiągnąć bardzo naturalne efekty pudru bądź pixeli.
Powrót do naturalności, grubsze, krzaczaste style tworzą dzisiejsze idealne brwi. Wszystkim, którzy myślą o przesadzonych, ciemnych wytatuowanych brwiach należy przypomnieć że lata 90 już minęły. Style i techniki makijażu permanentnego ewaluowały by osiągać jak najbardziej naturalne efekty. W przeciwieństwie do konwencjonalnego makijażu permanentnego techniką pudrową budujemy brwi za pomocą cieniowania  i tak w zależności od rodzaju cieniowania możemy wyróżnić – brwi ombre, gdzie nasycenie cieniowania jest najbardziej intensywne w dolnej oraz końcowej części brwi, a delikatniejsze u góry oraz z przodu brwi tworząc efekt 3D
brwi pudrowe, gdzie nasycenie cieniowania jest w miarę równomierne na całej brwi tworząc efekt pomalowanych cieniem brwi. Brwi wykonane maszyną, doskonale nadają się do odświeżania i korygowania starych, wyblakłych lub nieodpowiednio wykonanych makijaży permanentnych.

Dla kogo odpowiednia jest technika PowderBrows?

Technika PowderBrows jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry, oraz w każdym wieku. Celem nowoczesnej pigmentacji jest stworzenie świeżego wyglądu harmonizującego z rysami twarzy klientki. Makijaż permanentny powinien pasować o każdej porze dnia i okazji, podkreślamy nim naturalne piękno i korygujemy niedoskonałości.

Czy makijaż jest bolesny?
Odczuwanie bólu różni się w zależności od osoby. Jest wiele składników aktywnych, które zmniejszają bądź zwiększają odczuwanie bólu np. substancje pobudzające, takie jak kofeina, tauryna, jak również stres, niepokój , menstruacja, przemęczenie czy niewyspanie mogą powodować silniejsze odczuwanie bólu.

Jak długo utrzymuje się makijaż?
Makijaż permanentny utrzymuje się na skórze od 1-3 lat . Jego trwałość zależy od kilku czynników : kondycji i rodzaju skóry, zwyczajów klientki, pielęgnacji pozabiegowej, przyjmowanych leków, przewlekłych schorzeń , ekspozycji na słońce. Odświeżenie makijażu jest rekomendowane co 1-1.5 roku.

Czy korekta makijażu permanentnego metodą pudrową również jest konieczna, czy wystarczy jeden zabieg?
Korekta brwi pudrowych  jest zalecana po 4-6 tygodniach ( 6-8 tygodni w przypadku skóry dojrzałej ) od dnia wykonania zabiegu. Korekta jest zalecana nie tylko dlatego by zredukować ewentualne niedociągnięcia i nanieś poprawki na brwi, wykonanie korekty powoduje, że efekt końcowy będzie utrzymywał się dłużej a kolor będzie bardziej intensywny.

Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?
24 h przed zabiegiem nie wolno pic alkoholu oraz napojów energetycznych jak również w dniu zabiegu nie należy pić kawy.
Zabiegu nie należy wykonywać na świeżo opalonej skórze, należy odczekać od 7-14 dni aż opalenizna zejdzie.
Sucha skóra, powinna być dobrze nawilżona kilka dni przed zabiegiem można wykonać delikatny  peeling.

Jak pielęgnować brwi zaraz po zabiegu?
Proces pielęgnacji pozabiegowej ma istotny wpływ na efekt końcowy makijażu permanentnego. Dlatego należy przestrzegać procedur pielęgnacji pozabiegowej bardzo dokładnie i  starannie.
7 do 14 dni po zabiegu należy unikać:
– dotykania brwi dłońmi , kontaktu brwi  ze zwierzeniami,
– sportu,
– basenu, sauny, kąpieli morskich,
– opalania,
– nakładania makijażu, podkładów, pudrów w okolicach brwi,
– stosowanie kremów, toników, balsamów na brwi w tym czasie jest zabronione (jedynie specjalny krem ,służący do pielęgnacji brwi po zabiegu),
– miejsca pigmentowane muszę być utrzymywane w czystości.

Po wygojeniu brwi należy chronić kremem z filtrem UV, zawsze kiedy wystawiane są na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, bądź solarium.

Najczęstsze błędy popełniane podczas procesu gojenia brwi:
– drapanie, skrobanie strupków,
– peeling okolic brwi w pierwszych tygodniach po zabiegu,
– mocne pocieranie w miejscu pigmentowania
– namaczanie  brwi mokrymi kompresami
– przesadne moczenie brwi podczas kąpieli
– intensywne ćwiczenia fizyczne, pływanie
– stosowanie makijażu w okolicach brwi

Pamiętaj:
– makijaż permanentny nie jest makijażem wieczorowym, tworzonym na specjalne wyjścia powinien on dobrze wyglądać również na nieumalowanej twarzy , gdy idziesz na fitness czy basen. Makijaż permanentny nie powinien być rozpoznawalny na pierwszy rzut oka, dlatego powinien być delikatny i subtelny.
– wykonując makijaż permanentny zawsze bierzemy pod uwagę naturalny upływ czasu i zmiany rysów twarzy z uwzględnieniem zmniejszenia napięcia skóry oraz pojawianie się zmarszczek.
– makijaż permanentny powinien być dobrany indywidualnie do każdej klientki , powinien podkreślać mocne strony a ukrywać mankamenty.